با خوردن گردو فله با خشکی چشم مبارزه کنید

 گردو در حمایت از سلامت مغز بسیار موثر است. گردو دارای غلظت بالایی از DHA ( دوکوزاهگزانوئیک اسید) است که نوعی اسید امگا 3 است.

برخی از مطالعات نشان می دهد که DHA سلامت مغز را در نوزادان تقویت می کند و حتی شناخت را در مغز بزرگسالان بهبود می بخشد.

 به همین دلیل است که گردو فله برای افرادی که مشکلات حافظه مرتبط با افزایش سن دارند نیز توصیه می شود.

ALA موجود در گردو به همراه محتوای بالای پلی فنل آن از مواد مغذی حیاتی مغز محسوب می شود. اینها با استرس اکسیداتیو در مغز مبارزه می کنند و همچنین التهاب را کاهش می دهند.

همچنین مطالعه‌ای وجود داشت که حمایت می‌کرد  مادرانی با محتوای DHA مناسب بچه‌های باهوش‌تری تولید می‌کنند.

مطالعه دیگری توسط دانشگاه نیومکزیکو تأثیر مصرف گردو بر خلق و خوی جوانان را نشان داد. مکمل آجیل کاهش افسردگی و بهبود خلق و خوی افراد را نشان داد.

علاوه بر این، ساختار گردو در داخل پوسته شباهت عجیبی با چین و چروک‌های مغز انسان دارد. جای تعجب نیست که آنها به عنوان غذاهای مغز نام مستعار هستند!

در حالی که گردو از چندین جهت برای همه ما یک معجزه است، فواید شگفت انگیز زیادی نیز برای مردان دارد. یک مطالعه نشان می دهد که خوردن روزانه گردو می تواند سلامت اسپرم را بهبود بخشد.

تحقیقات در میان افراد متعلق به دنیای غرب با کاهش تعداد اسپرم به دلیل آلودگی و استرس مدرن، علائم باروری سالم‌تری را پس از گنجاندن گردو در رژیم غذایی خود نشان داد.

 محققان 119 مرد سالم در گروه سنی 18 تا 35 سال را به دو گروه تقسیم کردند. به یک گروه 60 گرم گردو در رژیم غذایی معمولی داده شد و گروه دیگر هیچ تغییری در رژیم غذایی خود نداشتند.

نتایج نشان داد گروهی که آجیل در رژیم غذایی خود داشتند، 14 درصد تعداد اسپرم و 4 درصد شادابی بیشتر اسپرم داشتند. متخصصان این مطالعه نشان دادند که رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا 3، آنتی اکسیدان ها و ویتامین B می تواند باروری را در مردان بهبود بخشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.