تفاوت سنگ سرامیک و چینی

آیا به تغییر طبقه خود فکر می کنید؟ انتخاب کفپوش مناسب همیشه یک تصمیم پیچیده است که شامل معیارهای زیبایی و فنی و مهمتر از همه شامل بودجه است. با این حال، چه کفپوش داخلی یا فضای باز، همه ما به دنبال نوع کفپوشی هستیم که در عین کاربردی بودن و مقاوم بودن به بهترین وجه متناسب با سبک ما باشد. ما می توانیم برای سال های طولانی از کفپوش خود بهره مند شویم. اگرچه پارکت همیشه گزینه ای است که باید مورد توجه قرار گیرد، اما امروزه به ویژه کفپوش های سنگی و سنگی چینی بیشترین نصب را دارند.

قیمت سرامیک کف طرح سنگ کارخانه ایفاسرام

تفاوت سنگ سرامیک و چینی چیست؟

ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا مناسب ترین نوع کف را برای قرار دادن در خانه خود انتخاب کنید تا این تصمیم چندان پیچیده نباشد. اگرچه روکش‌های این دو مدل: ظروف سنگی سرامیکی و چینی ظریف و بادوام هستند و با چسب کاشی نصب می شوند، اما هر کدام دارای یک سری ویژگی‌ها و ویژگی‌هایی هستند که تعادل را به سمت یکی یا دیگری برمی‌گرداند.

سرامیک چیست؟

بیایید با شناسایی اینکه کف سرامیکی چیست و چه ویژگی هایی دارد که آن را به گزینه ای بیش از حد مطلوب برای انواع خاصی از کف ها تبدیل می کند، شروع کنیم.

سرامیک ماده ایده آلی برای فضای داخلی با هزینه بسیار در دسترس است، همیشه لعابدار و بسیار مقاوم است.

سرامیک از مشخصات فنی پایین تری نسبت به ظروف سنگ چینی برخوردار است و از نظر طرح، ابعاد و نوآوری محدودتر است. مزیت اصلی سرامیک کیفیت مناسب و قیمت بسیار مناسب آن است. با توجه به ترکیباتش می توان گفت سنگفرش سردی است. در تابستان یکی از بهترین گزینه ها برای نگه داشتن خانه یا فضا در دمای قابل تحمل است، در فصل زمستان گرمای سرامیک کمتر از چوب است، اما از طرف دیگر هادی عالی برای گرمایش از کف است. بنابراین تفاوت بین ظروف سنگ چینی و سرامیک چیست؟

برای کف منزل چه نو سرامیکی انتخاب کنیم - Tjoor

سرامیک طرح آجر سفید

ظروف سنگ چینی چیست؟

مشخصه ظروف سنگ چینی، مقاومت فوق‌العاده آن است، حتی بیشتر از سرامیک کف، چه ظروف سنگی تمام بدنه، لعابدار، سخت‌افزاری، صیقلی یا نیمه صیقل‌شده. با نگهداری تقریباً یکسان و استفاده یکسان، کفپوش های سرامیکی زودتر از کفپوش های سنگی چینی علائم استفاده را نشان می دهند. این یکی از تفاوت های بزرگ بین ظروف سنگی چینی و کفپوش سرامیکی است. در مورد آنها، ظروف سنگ چینی حتی نیازی به مهر و موم خاصی برای ضد آب ندارند. به همین دلیل است که پوشش ظروف سنگی چینی که به خوبی نگهداری و مراقبت می شود، در تمام طول عمر، هم در داخل و هم در خارج از منزل دوام می آورد.

از دیگر تفاوت‌های مهم سنگ چینی نسبت به سرامیک این است که همیشه در بدنه سفید در قالب‌های چندگانه ساخته می‌شود، از ابعاد بسیار کوچک 5×5 تا بزرگ‌های 60×120، 120×120، 90×180 یا 120×260 و فوق العاده بزرگ 160×320. با ضخامت‌های متفاوت از 3 میلی‌متر تا 20 میلی‌متر و طرح‌های گرافیکی چندگانه در همان مدل که واقع‌گرایی بیشتری به پایان محصول می‌دهد و در نتیجه چوب‌های عالی یا مرمرهای با اعتبار زیادی به دست می‌آید.

استانداردهای ساخت

آیا می دانستید برای کفپوش ظروف سنگی سرامیکی یا چینی که طرحی متفاوت از طرح سرامیک دیوار حیاط دارد باید از یک سری استانداردها و استانداردهای ساخت پیروی کرد؟ این استاندارد مشخصات فنی مورد نیاز برای ساخت مواد سرامیکی و طبقه بندی تجاری کاشی و سرامیک را تعیین می کند. در عین حال، علاوه بر تفاوت کفپوش سرامیکی و چینی که قبلاً ذکر شد، باید در نظر داشته باشیم که نوع کفپوشی که انتخاب می‌کنیم به قالب‌های کف‌سازی و کاشی کاری خاصی نیاز دارد.

به عنوان مثال، استاندارد UNE-EN ISO 10545-7 یا به اصطلاح استاندارد PEI به مقاومت و سایش مواد مورد استفاده و به ویژه نحوه واکنش آنها به استفاده در حین استفاده اشاره دارد. این استاندارد ساخت جدولی از مقادیر مقاومت را با توجه به ترافیک پشتیبانی شده ایجاد می کند تا به ما در انتخاب مناسب ترین نوع کف برای نصب کمک کند. در واقع یکی از بزرگترین تفاوت های کفپوش کاشی سرامیکی و پرسلان در اینجاست.

MYP آنها را با استفاده از یک عدد رومی از یک تا پنج رتبه بندی می کند. هرچه این عدد بیشتر باشد، به دلیل ترافیک بیشتر، مقاومت بیشتر است. این نشان می دهد که یک یا آن نوع کف برای کدام اتاق کم و بیش مناسب است. بنابراین، اعداد بالاتر برای مکان‌های عمومی با اصطکاک و ترافیک زیاد مناسب هستند. از سوی دیگر، مواد PEI I برای حمام و اتاق خواب عالی خواهد بود.

اطلاعات خرید سرامیک طرح سنگ - ایران سرام

کاشی سفید با رگه های طلایی

نقاط اصلی تفاوت سنگ سرامیکی و چینی

بنابراین بیایید یک به یک نگاهی به تفاوت های بسیار بین ظروف سنگ چینی و کفپوش سرامیکی بیندازیم.

ترکیب بندی

کف سرامیکی برای ساخت خود از خاک رس قرمز، قهوه ای یا سفید استفاده می کند، بدون اینکه فرآیند تصفیه به همان عمقی که در مورد ظروف سنگ چینی وجود دارد متفاوت از سنگ ساختمانی، که فقط از خاک رس سفید، تصفیه شده و اتمیزه شده برای از بین بردن هر نوع ناخالصی استفاده می کند.

تراکم و دوام

ترکیب هر یک از این مواد به طور مستقیم بر تراکم خاک و در نتیجه دوام نصب تأثیر می گذارد. هر چه چگالی بیشتر باشد، مقاومت بیشتر است. بدون شک این کف ظروف چینی است که از این جنبه ها خودنمایی می کند.

جذب آب

چگالی ارتباط نزدیکی با تخلخل دارد و تخلخل نیز به نوبه خود با توانایی جذب آب (عایق رطوبتی) مرتبط است. کف سرامیک یک ماده بسیار متخلخل است و بنابراین برای جلوگیری از ظاهر شدن فیلترها و همچنین نیاز به نگهداری درزها نیاز به درمان خاصی دارد.

آنها را کجا قرار دهیم؟

اکنون که تفاوت بین ظروف سنگی و سرامیک را می‌دانیم، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به شما بگوییم که هر کدام از آنها برای کدام اتاق مناسب‌تر است. بنابراین، برای مناطق با استفاده زیاد و ترافیک شدید، به دلیل مقاومت و دوام بیشتر، بهتر است از ظروف سنگ چینی به جای سرامیک یک متری دیوار استفاده کنید. به همین ترتیب، ظروف سنگ چینی در مقایسه با سرامیک، بهترین نوع پوشش برای استفاده در فضای باز است.

قیمت

تفاوت قیمت بسیار واضحی بین ظروف سنگی چینی و سرامیک وجود دارد: سرامیک همیشه گرانتر از ظروف سنگی چینی خواهد بود.

سهولت برش و جابجایی

لازم به ذکر است که هر چه تراکم مواد بیشتر باشد، مشکلات برش بیشتر می شود که در صورت عدم استفاده از ابزارهای برش و جابجایی مناسب، کار را دشوارتر و گرانتر می کند.

سرامیک طرح سنگ مرمر مدل النترا 60 در 60 نوین سرام نانو فول پولیش بژ - خانه لاکچری

کاشی روی گچ

نتیجه

تصمیم نهایی در مورد انتخاب کف برای نصب، همانطور که دیدیم، به یک سری عناصر دقیق مرتبط است. ما می توانیم از برخی از این عناصر اجتناب کنیم یا مداخله کنیم، اما در برخی دیگر نه. بنابراین قبل از عجله برای خرید کفپوش یا پوشش دیوار جدید خود، به دقت در مورد سبک، فضا و قیمت فکر کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال بیشتر در مورد نوع کفپوش جهت نصب، با ما تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.