تفاوت کاشی و سرامیک

قبل از خرید کاشی برای کار، باید بتوانید کاشی های چینی را از سرامیک تشخیص دهید. هر دو از مخلوط خاک رس و مواد دیگر ساخته شده و در کوره پخته می شوند و هر دو نوع کاشی در رده “کاشی و سرامیک” قرار می گیرند. این ها به دو گروه تقسیم می شوند: کاشی های چینی و سرامیک (نه چینی). به طور کلی، آنهایی که از پرسلن ساخته شده اند، کیفیت بالاتر و مقاومت بیشتری دارند، زیرا از مواد متخلخل کمتر ساخته شده و در دمای بالاتر پخته می شوند.

25x 75 گالری (کاشی تبریز) - باهر : مرکز فروش کاشی و سرامیک تهرانپایان را بررسی کنید. صاف بودن آن را مشخص کنید. می توانید فقط به آن نگاه کنید یا انگشتان خود را روی سطح کاشی ها بکشید. کاشی های چینی دارای دانه بندی بسیار ریز هستند که نسبت به کاشی های سرامیکی صاف تر است. اگر سطح آنها در لمس کمی ناهموار یا ناهموار باشد، سرامیک  (نه چینی) هستند.

اگر از قبل لاک زده اند، آن ها را برگردانید و به سطح پایین لاک نشده آنها نگاه کنید.

به دنبال قطعات تراشه شده باشید. لاک را به دقت بررسی کنید. اگر خرد شده باشد، می توانید پایه سفید یا خرمایی زیر آن را ببینید. در این صورت کاشی و سرامیک است . کاشی های چینی و کاشی روی گچ گاهی اوقات لعاب دار می شوند، اما نه همیشه. اکثر آنها با کیفیت خوب از بالا به پایین رنگ یکنواخت دارند. از طرف دیگر، سرامیک ها تقریبا همیشه لاک زده می شوند.

کاشی های چینی لعاب دار نسبت به کاشی های سرامیکی بسیار سخت تر و در برابر آسیب مقاوم تر هستند.

به طرفین نگاه کنید. به دنبال رنگ سفید، بژ یا قرمز باشید. کاشی های چینی را می توان رنگی کرد، اما کاشی های سرامیکی تقریباً همیشه سفید، بژ یا قرمز هستند و لعاب رنگی ساده ای روی سطح دارند. اگر دیدید کناره‌ها و پایین‌شان رنگی غیر از سفید، بژ یا قرمز دارند، مطمئن باشید که با چینی سروکار دارید .

قیمت محصولات کاشی تبریز | چگونه می توان نمایندگی کاشی تبریز را یافت؟ | بازار خرید و فروش کاشی | کاشی

کاشی سفید با رگه های طلایی

برخی از کاشی های چینی بی کیفیت از بالا به پایین رنگ نمی شوند. از خرید آنها خودداری کنید.

4قیمت ها را مقایسه کنید تقریباً در همه موارد، کاشی‌های چینی گران‌تر از کاشی‌های سرامیکی هستند، زیرا ساخت آن‌ها زمان بیشتری می‌برد، همه‌کاره‌تر هستند و عموماً عمر طولانی‌تری دارند. اگر دو نوع را در یک فروشگاه DIY مقایسه کنید، انواع سرامیکی کمی کمتر قیمت خواهند داشت

به طور معمول، کاشی های چینی حدود 60 درصد بیشتر از کاشی های سرامیکی قیمت دارند.

به مکان نگاه کنید. کاشی های چینی و سرامیک هر کدام برای مکان های مختلف خانه مناسب هستند و با چسب کاشی نصب می شوند. ظروف چینی اغلب در اتاق‌های لباس‌شویی، کف و دیوارهای حمام، دوش‌ها و اطراف وان‌ها نصب می‌شوند. ماندگاری آن نسبت به سرامیک به دلیل کیفیت سخت تر و مقاومت آن در برابر رطوبت بیشتر است.

سرامیک اغلب برای کف در مناطق پرتردد مانند ورودی ها یا راهروهای اغلب استفاده می شود.

به دنبال نقاط باشید. اگر کاشی لکه دار یا تغییر رنگ داده است، می توانید کاملاً مطمئن باشید که سرامیکی است. چینی بسیار متراکم است و برای مقاومت در برابر لکه ساخته شده است. اکثر محصولات لکه دار (مانند شراب قرمز) را می توان به راحتی از سطح آن پاک کرد. از طرف دیگر، سرامیک سبک تر و متخلخل تر است و محصولاتی را که به راحتی لکه می شوند جذب می کند.

لکه های کاشی و سرامیک در راهرو نیز می تواند به دلیل کثیفی زیر کفش (کثیف، گل، برف و غیره) باشد.

کاشی تبریز گالری GALLERY - بازرگانی شهیدی نماینده Tabriz Tile قیمت کاشی و سرامیک

سرامیک طرح آجر سفید

اندازه و شکل را بررسی کنید. به بالای کاشی ها نگاه کنید تا ببینید اندازه و شکل آنها یکنواخت است یا خیر . سطح قابل مشاهده کاشی که قبلاً گذاشته شده را بررسی کنید. اگر تمام کاشی ها دارای لبه های تمیز و یک اندازه باشند، چینی هستند که طرحی متفاوت از طرح سرامیک دیوار حیاط دارد. از آنجایی که آنها قوی هستند، می توان آنها را با دقت زیادی برش داد تا یکسان باشند. این همچنین به آنها اجازه می دهد که نصب شوند و تنها شکاف های بسیار کوچکی برای دوغاب باقی بگذارند. اگر اندازه ها متفاوت است، کاشی ها سرامیکی هستند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.