دکتری با روغن زیتون بکر ایرانی کرم دور چشم تولید کرد

اگر از آرتریت یا سایر التهابات مزمن رنج می برید، روغن زیتون می تواند به رژیم غذایی شما افزوده شود. 

برای مثال، نشان داده شده است که چربی‌های تک غیراشباع سطح پروتئین واکنش‌گر C را کاهش می‌دهند، یک نشانگر التهاب که در شرایطی مانند آرتریت روماتوئید افزایش می‌یابد. 

روغن زیتون بکر ایرانی همچنین حاوی پلی فنول اولئوکانتال است که خواص ضد التهابی مشابه ایبوپروفن دارد. برخی از کارشناسان معتقدند که مصرف منظم غذاهای حاوی اولئوکانتال ممکن است خطر ابتلا به بیماری های التهابی را کاهش دهد.

در دسته بندی عجیب اما واقعی یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که تراکم استخوان در زنانی که بیشترین مصرف روغن زیتون را داشتند افزایش یافته است.

نتیجه ای که حتی پس از محاسبه کلسیم و ویتامین D برای استخوان سازی نیز حفظ شد. التهاب در بدن می تواند استئوکلاست ها را تحریک کند که استخوان ها را تجزیه می کنند.

میکروبیوم روده شما بر همه چیز از گوارش گرفته تا خلق و خو و ظاهر پوست شما تأثیر می گذارد. بنابراین حفظ سلامت آن به نفع شماست! 

 طبق یک مطالعه در سال 2019، پلی فنول های روغن زیتون ممکن است التهاب در دستگاه گوارش را کاهش داده و رشد باکتری های خوب را تقویت کند. به طور خاص، محققان دریافتند که مصرف حدود 1.5 قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر در روز به افزایش جمعیت افراد سالم کمک می کند.

بیفیدوباکتری در رودهچه در تلاش برای جلوگیری از سرماخوردگی، کاهش خطر ابتلا به سرطان یا مدیریت یک بیماری خودایمنی باشید، داشتن سیستم ایمنی سالم حیاتی است.

معلوم شد که سیستم ایمنی بدن شما واقعا چربی های سالم را دوست دارد! یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که مصرف روزانه 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر با رشد و فعال شدن بیشتر سلول های T، سلول های ایمنی که به مهاجمان خارجی حمله می کنند، مرتبط است.

مصرف همان مقدار روغن ذرت، کره یا روغن سویا این فواید را نداشت. محتوای بالای پلی فنل ها و MUFA در EVOO می تواند دلیل این امر باشد. برخی از محققان همچنین معتقدند که ممکن است تأثیر مثبتی در مبارزه با عفونت‌های COVID-19 داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.