زیتون و یبوست در کتاب های ابجر قدیمی نوشته شده بود

برای برداشت زیتون هایی که قرار است به زیتون سفره تبدیل شود، زیتون و یبوست با مکمل بودن ضد هم یبوست به وسیله زیتون از بین می رود.

از پایان ماه اوت، تولیدکنندگان نفت می توانند برداشت را آغاز کنند. برای اینها خود را به سبدی مجهز می کنیم که دور گردن می بندیم و زیباترین زیتون ها را انتخاب می کنیم. آنها باید به اندازه کافی بزرگ و بدون نقص باشند.

چیدن دقیق و ظریفی است. شما می توانید تا 60 کیلو زیتون در روز برداشت کنید! پس از برداشت، آنها را شیرین می کنند و دور از نور ذخیره می کنند.

برای برداشت زیتون هایی که برای تولید روغن در نظر گرفته شده است، زیتون ها با شانه برقی برداشت می شوند. این یک روش بسیار ملایم است که به درخت آسیب نمی رساند: یک تور بزرگ روی زمین روی ردیفی از درختان زیتون قرار می دهند تا تمام سطح زیر درختان را بپوشاند.

سپس جمع کننده شانه برقی را از وسط شاخه ها عبور می دهد. به لطف ارتعاشات شانه، زیتون ها به طور طبیعی روی تور می افتند. چیزی که باعث سقوط زیتون می‌شود، خراشیدن شاخه‌ها نیست، فقط ارتعاش است، کافی است شانه را به آرامی روی درخت بگذاریم و نزول را همراهی کنیم.

زیتون

وقتی این مرحله تمام شد تورها را بالا می‌برند تا همه زیتون‌ها را به انتهای ردیف برگردانند و در پالکس‌هایی قرار می‌دهند، جعبه‌هایی از 400 کیلو زیتون برداشت شده.

برای تولید روغن‌های زیتون از نوع میوه‌ای سبز یا میوه‌ای رسیده، ضروری است که زیتون‌هایی که تازه برداشت شده‌اند، فوراً به کارخانه فرستاده شوند تا دسته‌بندی شوند یعنی تمام برگ‌ها، شاخه‌ها، حشرات یا سایر ضایعات سبز حذف شوند. فقط زیتون های زیبا را نگه دارید – سپس خرد کنید.

از لحظه ای که زیتون را از درختش جدا می کنید، مسابقه ای با زمان است، فقط چیزهای اساسی را از دست می دهد: عطرها، آنتی اکسیدان ها و فنول هایش. هدف رسیدن به آسیاب و آسیاب کردن در اسرع وقت است.

در مورد میوه ای “با زیتون های بالغ”، متفاوت است: ما سعی می کنیم کار اجدادی را بازتولید کنیم. در آن زمان، در کارخانه‌های قدیمی که قادر به خرد کردن زیتون‌های سبز نبودند، زیتون‌ها را در اتاق زیر شیروانی به منظور استخراج روغن بالغ می‌کردند.

امروزه آنها را در جعبه هایی قرار می دهند که تا لبه پر شده اند و طوری بسته بندی می شوند که اکسیژن نفوذ نکند. یک کاوشگر برای کنترل دما قرار داده می شود، سپس آنها را به دور از نور، رطوبت و اکسیژن ذخیره می کنند تا رایحه های گذشته مانند تاپناد یا ترافل ایجاد شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.