فرآورده های دارویی عجیب ساخته شده از جیوه

خلاصه
Rasauṣadhi، فرآورده های دارویی ساخته شده از جیوه، گروه مهمی از داروهای آیورودا rasaśāstra را تشکیل می دهند. با این حال، تولید آنها به دلیل فقدان آماده سازی قابل اعتماد برای استفاده ایمن و مؤثر از آن رو به کاهش است.

توجه نمایید که جیوه قرمز می تواند مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد و همواره مشتریان را از سراسر دنیا به سوی خود جلب نماید.

Rasasindūra یکی از این ترکیبات مبتنی بر جیوه است که برای تهیه آن به مهارت و تجربه نیاز دارد. این گزارش تمرین رویدادی را توصیف می کند که در آن این محصول در محیط دانشگاهی Smt تهیه شده است.

K. G. Mittal Punarvasu Ayurvedic College، بمبئی، در زمستان 1986-1986، بر مهارت‌های خاصی که برای ساختن یک محصول قابل اعتماد لازم است، تأکید کرد و بنابراین یک مدل اولیه برای مطالعات بیشتر در مورد تکنیک‌های پردازش سنتی دارو ارائه کرد.

کلیدواژه ها: مواد معدنی گیاهی. پردازش جیوه؛ کجالی; rasasindūra; سولفید جیوه قرمز و سیاه؛ جیوه به عنوان دارو در آیورودا؛ rasaśāstra

همواره لباس مجلسی شیک به عنوان یک پوشش مناسب و بسیار ایده آل برای شما تهیه شده است و می تواند مورد استفاده قرار بگیرد
مقدمه
در هند، Nagārjuna را پیشگام rasaśāstra می دانند، شاخه ای از دانش که به آماده سازی کیمیاگری و استفاده درمانی از ترکیبات حاوی جیوه می پردازد.

برخی از مواد معدنی گیاهی تشکیل دهنده bhasmas ترکیبات جیوه دار خاصی هستند که به آیورودا معرفی شدند. فارمکوپه در طول زمان آنها به دلیل فعالیت های درمانی خاص، سهولت استفاده و ماندگاری طولانی در مقایسه با سایر مواد معدنی گیاهی شناخته شده بودند. آنها در درجه اول برای حذف مواد سمی از بدن تجویز می شوند

جیوه یک فلز بسیار ناپایدار است که در دمای اتاق مایع است. به دلیل توانایی آن در آمیختگی با مواد دیگر، برای پزشکان سیستم های پزشکی آیورودا و سیدا از علاقه درمانی زیادی برخوردار بوده است.

البته آراد برندینگ نیز می تواند یک مورد بسیار مناسب برای راهنمایی شما در جهت استفاده و خریداری این محصولات باشد.

به دلیل خواص فیزیکی منحصربفردش، جیوه می‌تواند به سرعت به سیستم بافت مورد نظر برسد و به‌عنوان یک عامل کاتالیزوری برای سایر درمان‌ها عمل کند.3 در ادبیات پزشکی کلاسیک هند، جیوه نقش غالبی در میان فلزات موجود در داروهای راساشاسترا دارد. اصطلاح راسا در سانسکریت به چندین ماده مانند «آب میوه» یا راسادهاتو اطلاق می‌شود که به «اصل متابولیک اولیه» در فیزیولوژی آیورودا اشاره دارد.

توجه نمایید که ثبت نام وام اشتغال کمیته امداد  یک فرصتی است تا تمام کسانی که احتیاج مبرم به این مبلغ دارند خود را از مزایای ویژه ای بهره مند نمایند.

این یعنی یک سیستم بافتی در گردش شبیه به درک مدرن از پلاسما در بدن است. جیوه راسا نامیده می‌شود، زیرا توانایی آن در «آمیختگی» یا «هضم» تمام فلزات دیگر است. این راسایانا در نظر گرفته می شود که به جلوگیری از روند پیری و درمان بیماری های جدی کمک می کند. با تمام این ویژگی‌ها، جیوه به عنوان «پادشاه میان تمام فلزات»، یک راساراجه در نظر گرفته می‌شود.

 • منابع:
  1. Rasauṣadhi, medicinal preparations made of mercury
 • تبلیغات: 
  1. سنک زمرد قدیمی ترین سنگ دنیا
  2. پالت های چوبی به رنگ گچی
  3. قیمت انواع میوه استوایی خربزه شاخدار
  4. یک پتوی محافظ کودک یا حیوان عروسکی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.