کاشی سرامیک

در این مقاله قصد دریم مطالبی در مورد کاشی و سرامیک ارائه دهیم. سرامیک اصطلاحی است که به کاشی‌هایی گفته می‌شود که بر پایه خاک رس مرطوب ساخته می‌شوند و سایر اجزای طبیعی (زمین، ماسه، کوارتز، فلدسپات و غیره) به آن اضافه می‌شوند.

کاشی‌های سرامیکی بسته به کیفیت اجزای تشکیل‌دهنده‌شان، تکنیک‌های پخت و عملیات انجام شده، خواص مکانیکی بسیار متغیری خواهند داشت. کاشی و سرامیک را می توان به این ترتیب طبقه بندی کرد.

لیست قیمت سرامیک کف | مرکز تولید و فروش انواع سرامیک و کاشی - بازار خرید و فروش کاشی | کاشی بار

سفالین

تراکوتا یک کاشی سرامیکی است که از خاک رس معمولی، زرد، اخرایی یا قرمز، مخلوط با ماسه ساخته شده است.

در یک شلیک در حدود 850-900 درجه سانتیگراد شلیک می شود.

این ماده متخلخلی است که برای استفاده در کاشی کاری باید در برابر رطوبت و لکه ها تصفیه شود. ضخامت آن اغلب از کاشی های سنگی بیشتر است.

رنگ آن بسته به محل آن در فر کم و بیش تیره خواهد بود که نشان دهنده افزایش دما و در نتیجه استحکام آن است. در میان مایل به قرمز ما متمایز می کنیم:

تومت ها، زمانی که کاشی های سفالی که متفاوت از کاشی روی گچ می باشد در مربع های کوچک هشت ضلعی در رنگ عمدتا قرمز موجود هستند.

لعاب ها، زمانی که کاشی های سفالی با پوشش سخت پخته شده پوشانده می شوند و به تحقق موزاییک کمک می کنند.

ظروف سفالی، متشکل از خاک رس سبک تر از رس معمولی، سنگ رسی-آهکی و ماسه.

قبل از پختن، سفال را با یک لغزش می پوشانند، یعنی پوششی بر پایه سرب و قلع که در نهایت این ظاهر زیبا و سفید و براق را به آن می بخشد و به آن مهر می بخشد. در حدود 1200-1250 درجه سانتیگراد یکبار شلیک می شود.

ماسه سنگ

ماسه سنگ نیز یک کاشی و سرامیک است. از دو نوع اصلی تشکیل شده است:

ظروف سنگی چینی از خاک رس حاوی ترکیبات معدنی (فلدسپات و کوارتز):

بنابراین در برابر آب و لکه مقاوم است.

شرکت نمایندگی کاشی پردیس ارزان قیمت در ساری - بازار خرید و فروش کاشی | کاشی باراین کاشی فشرده که در دمای بالا، حدود 1300 درجه سانتیگراد پخته شده است، در نهایت دارای کیفیت خوبی از چگالی و سختی، حتی مقاومت در برابر یخ زدگی خواهد بود که به زیبایی کاشی سفید با رگه های طلایی می باشد. همچنین دارای تخلخل بسیار کم و عدم لغزش است.

ظروف سنگی کشیده از نظر ترکیب با ظروف سنگی چینی یکسان است: این کاشی کشیده می شود، یعنی اجزاء را پس از مخلوط شدن، قبل از آماده سازی از قالب عبور می دهند.

این تولید به این ظروف سنگی ظاهری روستایی و بدون تزئین می دهد. مجموعه ی ما انواع مختلفی از کاشی و سرامیک را در طرح ه و رنگ های مختلف به فروش می رساند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.